Zlato v kozmetike: Skutočne je zlato prospešné pre našu pleť?

Kategórie
 
 
 
 
 

Zlato v kozmetike: Skutočne je zlato prospešné pre našu pleť?

Zlato v kozmetike patrí v súčasnosti medzi populárne zložky, ktoré sa pridávajú do pleťových krémov, pleťových sér, či dokonca do pleťových masiek. V dávnej minulosti sa taktiež vedelo o účinkoch zlata, ktoré si vo svojich skrášľovacích procedúrach dopriala samotná Kleopatra. Bola známa predovšetkým tým, že spávala v zlatej maske. Ak ešte ostaneme v minulosti, mali by sme spomenúť aj alternatívnu liečbu zlatom, ktorú využívali najmä Číňania. V Indii zase bolo zlato používané na omladenie a revitalizáciu v starobe.
 
Na začiatku 19. storočia sa zlato využívalo na liečbu syfilisu, neskôr na liečbu tuberkulózy, či dokonca na liečbu reumy. Dnes sa zlato používa skutočne akokoľvek. Niektorí objavili jeho skrášľujúce účinky a začali z neho vyrábať šperky určené na krásne doladenie každého outfitu. Iní zase našli jeho využitie v kozmetike pri výrobe luxusných produktov, ktoré majú pozoruhodné účinky.

Rimania, Egypťania, Japonci – tí všetci spoznali účinky zlata a začali ho využívať v prospech svojej pokožky. Objavte teda aj vy spolu s nami účinky zlata v kozmetike!


Vrásky, jemné línie, ochabnutá pleť

Ktorá dáma by netúžila mať krásnu pleť bez akýchkoľvek príznakov starnutia? Účinky zlata sú v tomto prípade namieste, pretože dokáže aktivovať bunky kože, čím sa zvyšuje jej elasticita a zmierňujú sa tak vrásky, jemné línie. Pleť je vďaka nemu na pohľad vyhladenejšia, jemnejšia a mlado vyzerajúca.

Hydratácia pokožky a zlato

Vysušená pokožka nesvedčí vôbec nikomu! V prvom rade pri suchej pleti môžete mať pocit, akoby vám vaša pleť nesedela a bola „o číslo menšia“. No v druhom rade, suchá pleť je náchylnejšia na tvorbu vrások a predčasné starnutie. Ióny prítomné v zlate pomáhajú stimulovať bunky, čo vedie k zlepšeniu krvného obehu v pokožke, a tým k jej rozjasneniu a ozdraveniu. Navyše, zlato má aj hydratačné účinky, takže vaša pleť bude jasať blahom.

Elasticita pleti, kolagén a zlato?

Po 20. roku života začína dochádzať k zníženej produkcii kolagénu, čoho dôsledkom je strata pevnosti pleti. Jednoducho, ako pleť stráca kolagén, tak stráca aj svoje pevné kontúry. Všetko však môžete zmeniť, ak siahnete po pleťových prípravkoch s obsahom zlata. Zlato dokáže zmierniť rozpad elastínu a zároveň dokáže spomaliť vytrácanie kolagénu z pleti. A výsledok? Vďaka zlatu v pleťových maskách sa môžete tešiť z pevnejšej pleti, z jej žiarivejšieho a sviežeho vzhľadu.


Ako vyťažiť zo zlata maximum?

Určite sa pýtate, kde zohnať pleťový krém, sérum alebo masku s obsahom zlata. Nemusíte začať roztápať svoje zlaté šperky a miešať so svojím obľúbeným pleťovým krémom :). Jednoducho stačí nazrieť do našej ponuky a vybrať si to pravé orechové, respektíve pravé zlaté pre svoju pleť.

Čistiaca zlatá zlupovacia pleťová maska je tým pravým luxusom za dostupnú cenu, ktorý si môžete dopriať aj vy, a to kedykoľvek budete mať chuť. Jej zlupovacia textúra vám zaistí okamžité vypnutie pleti a zároveň vás zbaví odumretých buniek nachádzajúcich sa na povrchu pleti. Navyše, tým že je zlupovacia, získate aj hĺbkové čistenie pleti spojené s jej rozjasnením.

A aby sme nezabudli, keďže sme vyššie písali, že zlato zabezpečuje hydratáciu pokožky, tak naša zlupovacia maska zaistí vašej pleti dlhodobú hydratáciu a omladenie.

Ktorá z vás by sa chcela aspoň na chvíľu cítiť ako Kleopatra a dopriať si takúto luxusnú pleťovú starostlivosť?


Autor článku: Mgr. Katarína Kačuriková, redakcia KAMzaKRASOU.sk  Zdroj foto: KAMzaKRASOU.sk, Shutterstock.com
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia