Vložky TianDe

Kategórie
 
 
 
 
 

Vložky TianDe

Mnohé z nás počas svojho života nosia nesprávne zvolené vložky, či tampóny. Podľa prieskumov je to dokonca viac ako polovica žien na svete. Prečo si volíme nesprávne hygienické vložky? Častokrát siahame po tých najhrubších vložkách v presvedčení, že zabránia nechcenému úniku.

Prípadne volíme vložky s parfumovanou a farebnou vrstvou, ktoré nám koniec koncov spôsobia viac nepríjemností, ako úžitku.

Ako sa hovorí, v jednoduchosti je krása a to platí aj v prípade dámskych vložiek. Okrem správne zvolenej veľkosti a tvaru však musíme jednoznačne dávať pozor aj na výber zloženia a materiálu, z ktorého sú dámske vložky vyrobené. Ako si však vybrať, keď ich je na trhu tak veľa?

Podľa amerického marketingového centra existujú overené fakty týkajúce sa dámskych vložiek. Tu je niekoľko z nich:

  • Viac ako polovica žien dostane prvú menštruáciu medzi dvanástym a štrnástym rokom života.
  • Viac ako 80% žien menštruuje štyri až sedem dní.
  • Viac ako 60% používa vložky s krídelkami. Lepšie držia na svojom mieste a udržujú čisté oblečenie a spodné prádlo.
  • Viac ako 80% žien si kupuje tenké vložky.
  • Viac ako 70% žien preferuje vložky pred tampónmi. Tampóny používa každá piata žena a len tri percentá nosia počas menštruácie slipové vložky.
  • Asi jedna tretina žien používa počas nosenia tampónu aj vložku.
  • Väčšina žien nakupuje hygienické vložky v hypermarketoch a drogériách.

Pri výbere dámskych hygienických vložiek je potrebné držať sa niekoľkých pravidiel.

V prípade, že vás trápia kožné alergie, mali by ste zabudnúť na vložky s umelými vláknami. Možno sa javia ako absorpčné, no vrstva, ktorá ich pokrýva, vám môže spôsobiť nepríjemnosti v podobe ekzému, či infekcie.

Samozrejme by ste mali obchádzať aj vložky s parfumáciou a farbivami.

Zabudnite na hrúbku vložiek. Výber je potrebné zamerať na absorpčnú schopnosť vložiek, nie na ich veľkosť. Práve tenšie dámske vložky zvyknú obsahovať špeciálne jadro, vďaka ktorému tekutina nepretečie.

O veľkosti sa môžeme rozprávať v prípade výberu vložiek na noc. Spokojný spánok vám vedia poskytnúť špeciálne vložky, ktoré sú predĺžené a určené na noc.

Pri silnej menštruácii je samozrejme potrebné zvoliť vložky s krídelkami, ktoré držia na svojom mieste a chránia vaše oblečenie. Počas bežného cyklu vám však postačia vložky bez krídelok, či klasické slipové vložky.

Vedeli ste o tom, že menštruačné vložky sú u nás vyrábané z odpadových materiálov? Prikladať si na citlivé miesta materiál z odpadov napustený chémiou nie je pre naše telo jednoznačne vhodné. Riskujeme tým vznik zápalov, alergických reakcií, či iných ochorení. Vložky, o ktorých ste možno ešte nepočuli a nečítali, neobsahujú nič zo spomínaných nevhodných látok. Sú to totiž vložky obsahujúce extrakty z liečivých bylín. Vyvíjajú ich vedci z centra Tradičnej Čínskej Medicíny (TCM).

Tieto hygienické vložky sa vyrábajú pomocou špeciálnej technológie spracovaním čerstvo rezaných bylín. To zaručuje omnoho vyššiu koncentráciu aktívnych látok. Telo tak príjme z týchto vložiek 70-80% účinných látok, čo je niekoľko násobne väčšia koncentrácia ako napríklad pri pití bylinných čajov. Extrakty z bylín telo detoxikujú, teda dochádza k vylučovaniu toxínov von z tela.

Vložky TianDe obsahujú napríklad olej z čierneho korenia, výťažky girchovníka, harmanček, či sophoru žltkastú. Sú to v prvom rade bylinným zábalom a až potom vysoko kvalitným hygienickým prostriedkom. Povrch vložiek TianDe sa skladá z prírodnej bavlny a má najvyššiu mieru absorpcie vody, ktorá zabraňuje vzniku podráždenia, pálenia a svrbenia.

 

Mgr. Katarína Kačuriková

Redakcia KAMzaKRÁSOU.sk

 
 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia