Turmalín ako zázrak zbavujúci bolesti

Kategórie
 
 
 
 
 

Turmalín ako zázrak zbavujúci bolesti

Mnohí z nás a dokonca aj naši predkovia verili v silu kameňov. Tie ich ochraňovali pred urieknutím a dodávali im silu či dokonca chránili pred chorobami. Dnes sa takéto liečivé kamene využívajú v ajurvéde, ktorej podľahli aj známe hviezdy.

Turmalín patrí medzi ochranné kamene, ktoré dokážu svojmu majiteľovi priniesť maximálne prínosy. Celkovo existuje viac ako 30 druhov turmalínov, ktoré sa medzi sebou líšia svojou farbou a v konečnom dôsledku aj účinkami.

Vo všeobecnosti môžeme povedať, že turmalín má skvelé liečivé účinky, pretože:

  • Dodáva energiu celému organizmu
  • Pomáha pri nevoľnosti a závratoch
  • Posilňuje pamäť
  • Priaznivo pôsobí na nervový systém
  • Pôsobí proti bolesti
  • Priaznivo pôsobí na srdce, mozog, imunitu
  • Pôsobí na ľadviny, močový mechúr, pľúca, zrak,....

Poklad pre človeka vytvorený prírodou

Názov turmalín pochádza zo srílanského slova, ktoré v preklade znamená „rôznorodý drahokam“, ktorý sa v poslednej dobe dostal do rúk vedcov, ktorý ho začali skúmať a považovať za liečebný prostriedok. Avšak, čo sa týka jeho účinkov, tak v roku 1968 japonskí vedci zistili, že pri rozdrvení turmalínu na prášok, sa tok jeho energie zvyšuje, preto z neho vytvorili vlákno, ktoré je tvorené zmesou drvených kryštálov turmalínu a prírodných vlákien. A práve turmalínové vlákno sa začalo využívať aj pri výrobe rôznych výrobkov, ktoré majú liečivé účinky.

Turmalínové vlákno ako zdroj liečebnej sily

Turmalínové vlákno má očarujúce zdravotné účinky. S jeho použitím sa vyrábajú pásy, náramky, spodná bielizeň, sprchové hlavice, sauny a ďalšie zaujímavé výrobky. No pýtate sa, ako takéto turmalínové vlákno funguje? Všetky výrobky fungujú bez pripojenia k energetickému zdroju. Jednoducho čerpajú energiu zo slnka alebo akéhokoľvek iného zdroja tepla (radiátor, žehlička, horúca voda, teplé ľudské telo), a tým vylučujú vlastné prirodzené žiarenie.

Turmalín a jeho účinky na ľudské telo

Turmalín reaguje s magnetickým poľom ľudského tela a tak sa ohrieva a vyžaruje infračervené žiarenie. V podstate môžeme povedať, že turmalínové vlákno funguje na princípe infračervenej lampy s tým rozdielom, že ho nie je potrebné zapájať do elektriny, pretože vplyvom ľudského tepla sa aktivujú jeho účinky. Takto sa dostáva pod kožu, kde zlepšuje činnosť kapilárnych ciev, podporuje rast buniek a zlepšuje celkový zdravotný stav.

Čo sa týka účinkov turmalínu, respektíve turmalínových vlákien, tak naviac pozitívne vplýva na reumatické ochorenie, ekzémy, zápchu, kĺby, zmierňujú únavu, zlepšujú krvný obeh, posilňujú imunitný systém, znižuje únavu apod.

Kde hľadať turmalínové výrobky?

Veríte v silu liečebných kameňov, ktoré majú zázračné účinky? Tak v tom prípade sa môžete poobzerať po šperkoch, ktoré v sebe ukrývajú aj tento vzácny kameň alebo môžete priamo nahliadnuť do našej turmalínovej ponuky, v ktorej nájdete produkty s bodovou turmalínovou vrstvou. U nás nájdete produkty pre riešenie akejkoľvek bolesti alebo problému.

Ak vás trápia unavené nohy, tak si na chodidlá nazujte bavlnené ponožky, ktoré im dodajú voľnosť a pohodlie v každom pohybe. Okrem príjemnej masáže, ktoré tieto ponožky doprajú vašim chodidlám, turmalín pomôže uľaviť unaveným nohám, posilni organizmus a zabráni hromadeniu krvi v nohách.

Pri problémoch s krčnou chrbticou vyskúšajte krčný pás, ktorý prispieva k zníženiu napätia v oblasti krčnej chrbtice a medzi lopatkami.

Posledným adeptom na získanie turmalínovej trofeje za jedinečné účinky je pás s bodovou turmalínovou vrstvou, ktorý je vhodný pri fyzickej aktivite, dlhodobom státi alebo sedení, pretože zlepšuje krvný obeh a zmierňuje bolesť v oblasti krížov.

Autor článku: Mgr. Katarína Kačuriková, redakcia KAMzaKRASOU.sk  Zdroj foto: KAMzaKRASOU.sk, Shutterstock.com

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia