Prečo detoxikovať organizmus a ako sa zbaviť toxínov v tele?

Kategórie
 
 
 
 
 

Prečo detoxikovať organizmus a ako sa zbaviť toxínov v tele?

Cítite sa unavene a nemáte dostatok energie na to, aby ste čo i len prstom pohli? Je vaša pokožka suchá a vaše kruhy pod očami sú také viditeľné, že sa vôbec nedajú prekryť korektorom? Tak v tomto prípade je vaše telo plné škodlivých látok, teda toxínov. Tento fakt vás robí ideálnym kandidátom na vírusy a rôzne chrípky, ktoré v tomto období na nás útočia z každej strany. Z tohto dôvodu vaše telo nutne potrebuje detoxikáciu!

Čo je detoxikácia organizmu?

Každý deň sa do nášho tela dostane množstvo toxínov, a to buď prostredníctvom vzduchu, ktorý dýchame alebo jedlom, ktoré konzumujeme. Práve detoxikácia je zameraná na odstránenie týchto škodlivín, vrátane ťažkých kovov, z organizmu. Naše telo funguje ako samostatný stroj, ktorý dokáže mnoho týchto škodlivých látok odstrániť. Avšak, niekedy je potrebné mu trošku dopomôcť, a to prostredníctvom očistnej kúry, ktorá dokáže odstraňovať toxíny nielen vďaka pečeni, ale tiež cez močový mechúr, tráviaci trakt, a rovnako aj cez kožu.

Myslíte zelene a detoxikujte čajom

Tiež vám ako prvé napadlo, že na detoxikáciu organizmu je najlepšia diéta? No možno tomu tak je, ale načo sa zbytočne trápiť hladovaním, keď sa to dá aj úplne inak? Pri detoxikácii organizmu je dôležité začať trávením a tráviacim traktom. Teda, základom je rozhýbať lenivý metabolizmus! Ako? Okrem vhodne zvolenej stravy to môžete spraviť aj prostredníctvom pitného režimu. Vymeňte sladené nápoje a kávu za lahodné čaje, ktoré sú v ayurvede považované za prírodné lieky na liečbu najrôznejších chorôb a obnovu zdravia.

Aké čaje sú najlepšie? Ako prvé nám napadá zelený čaj – je plný antioxidantov a vitamínov, a je označovaný ako magický elixír. Práve obsiahnuté antioxidanty pomáhajú telu bojovať s nahromadenými toxínmi a pomáhajú zrýchliť funkciu metabolizmu. Ďalším skvelým čajom je matcha čaj. Počuli ste o ňom alebo dokonca aj ochutnali? Je účinnejší než zelený čaj. Vraví sa, že jedna šálka tohto čaju dokáže nahradiť 10 šálok zeleného čaju. Matcha čaj obsahuje veľké množstvo antioxidantov, ktoré pôsobia proti voľným radikálom, ale tiež podporujú trávenie - preto je vhodný aj pri detoxikácii organizmu.

Ak ste sa rozhodli pre detox organizmu prostredníctvom čajov, tak vám odporúčame Bylinný čaj s ostropercom mariánskym, ktorý podporuje pečeň. Obsiahnuté bylinky v tomto čaji majú pozitívny účinok na trávenie. Okrem tohto udržujú normálnu hladinu cukru v krvi, podporujú normálnu funkciu močových ciest a žlčníka. Navyše napomáhajú k duševnej rovnováhe a pokojnému spánku. V tomto prípade už môžeme tento čaj označiť ako skvelý nápoj na detoxikáciu organizmu.

 

Vyskúšajte tiež detox prostredníctvom náplastí

Počuli ste už o detoxikačných náplastiach, ktoré odoberajú z tela toxíny a posilňujú tak zdravie a imunitný systém? Jednoducho si náplasti nalepíte na nohy a počas noci spravia hotové zázraky.

Každá detoxikačná náplasť obsahuje rôzne, hlavne prírodné zložky, ako sú rastliny, bylinky a minerály. Tieto prírodné zložky odoberajú toxíny, dokonca aj ťažké kovy, z organizmu človeka. Stačí si ich nalepiť na chodidlá a nechať účinkovať počas spánku. Kým si večer na nohy nalepíte úplne snehobielu náplasť, ráno vás môže prekvapiť jej čierne sfarbenie. Sú to všetky toxíny, ktoré zázračné bylinky vytiahli z vášho organizmu.

 

Myslíte, že je to len placebo efekt? Mnohí sa domnievajú, že takéto náplastí sú len výmyslom, ktorý v skutočností nemá žiadne účinky. Avšak z vlastných skúseností môžem povedať, že tomu tak rozhodne nie je. Jedným z vedľajších účinkov pri detoxikácii organizmu je nevoľnosť a migréna. Presne tieto problémy ma po vyskúšaní Detoxikačných náplastí na nohy potrápili. A výsledok? Po ich použití som nepociťovala žiadnu únavu a dokonca som sa vôbec počas noci nebudila. Jednoducho povedané, cítila som sa viac v pohode, než po iné dni.

 

Pri týchto detoxikačných náplastiach platí, že by sa mali používať dovtedy, kým si náplasť nezachová svoj snehobiely vzhľad. Toto je jasným signálom toho, že vaše telo je zbavené všetkých toxínov, ktoré vám mohli spôsobovať rôzne zdravotné problémy.

Mgr. Katarína Kačuriková

Redakcia KAMzaKRÁSOU.sk

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia