Na čo si dať pozor v lete?

Kategórie
 
 
 
 
 

Na čo si dať pozor v lete?

Leto je pre mnohých najkrajším obdobím roka. Neodmysliteľne k nemu patria prázdniny, dovolenky, more či hory. Cestovanie aj čas strávený s najbližšími. Užite si toto leto na maximum a vyvarujte sa chybičkám, ktoré vám môžu radosť z leta prekaziť.

Kúpanie patrí k letu asi úplne najviac. Ak sa navyše radi opaľujete, pribaľte si tento rok do kufra aspoň jedny plavky navyše. V mokrých alebo vlhkých plavkách by ste sa opaľovať nikdy nemali. V opačnom prípade si koledujete o nepríjemné bolesti, ktoré sprevádzajú zápaly močových ciest. Kto to zažil, vie, že je to veľmi, ale naozaj veľmi ostrá, rezavá bolesť. Auuu. Nič príjemné na dovolenke! Predchádzať zdravotným problémom je vždy jednoduchšie ako ich následne liečiť. Veľa miesta v kufri nezaberú ani denné vložky Jemná starostlivosť od tianDe. Obsahujú tú správnu kombináciu byliniek (spolu až 38!), ktoré blahodárne pôsobia na intímne zdravie žien. Používajú sa ako suchý zábal, počas celých 24 hodín.

Nielen v lete je vhodný Jemný gél na intímnu starostlivosť. Má vyvážené pH, je prírodný, zmäkčujúci a bráni vzniku zápalov. A navyše ho môžete použiť nielen na intímnu hygienu, ale aj na celé telo a dokonca urobí dobre i jemnej pokožke vašich detí. A opäť ušetríte aj miesto v kufri :) 

Aj vám sa to už stalo? Zabudli ste na opaľovací krém? Alebo ste boli na priamom slnku dlhšie ako ste chceli? Spálená pokožka sa vám viac ako pravdepodobne nevyhla....Spálená pokožka je začervenaná; prejavuje sa zvýšenou bolestivosťou a citlivosťou na dotyk. Prvá pomoc, ktorú odporúčajú mnohí odborníci je Gél aloe vera. Ten v tianDe je až z 99% čisto prírodný. Okrem toho, že okamžite poskytne úľavu spálenej pokožky, použiť sa dá na mnoho ďalších spôsobov. Napr. aj na škrabance, odreniny, štípance od komárov, jazvy.

V lete sa nevyhneme ani suchým vlasom. Je to tak! V lete sú obzvlášť namáhané. Voda – chlorovaná alebo morská v kombinácii s horúcim slnkom dá vlasom poriadne zabrať. Preto by ste starostlivosti o vlasy mali venovať viac pozornosti ako zvyčajne. Starostlivo vyberajte šampóny a ďalšie výrobky. Kondicionér či balzam ponechajte na vlasoch o čosi dlhšie ako zvyčajne. Začnite používať aj masky na vlasy, séra alebo oleje. V tianDe máme okrem iného aj skvelú bezoplachovú starostlivosť, ktorá je balená v praktických tobolkách, ktoré nezaberú veľa miesta ani v tej najmenšej batožine!

TIP pre celú rodinu: Univerzálny šampón Ovocná pochúťka a Kondicionér na vlasy Ovocná pochúťka. Obsahujú vitamín E aj panthenol. Vaše vlasy krásne prevoňajú, jemne očistia.

Holenie k letu patrí rovnako ako slnko či voda. Holenie v lete však môže spôsobiť viac starostí ako počas iného obdobia v roku. Holenie môže narušiť pokožku, ktorú následne slnko i voda viac dráždia. Ak sa to dá, vyhnite sa holeniu chĺpkov v lete. Použité iné formy odstránenia chĺpkov. No ak sa už holeniu vyhnúť neviete, robte to radšej vo večerných hodinách, resp. v čase, keď sa nechystáte na slnko. Vaša pokožka si po holení či depilácii potrebuje oddýchnuť a na to je potrebných min. 8 až 10 hodín. Vyskúšajte Aloe vera gél, Balzam Talizman alebo In Top intímny gél pre intímnu hygienu. Tento je vhodný aj ako gél na holenie.

Nielen pri mori sú skvelé dovolenky. Oddýchnuť si môžete aj v horách či na chalupe. Na čo by ste si mali dávať pozor tam? Napr. na nepríjemné štípance. Peknú dovolenku vie veľmi ľahko znepríjemniť roj komárov. Chráňte sa pred nimi. Deodorant s rozprašovačom na báze antibakteriálneho prírodného kryštálu so šalviou okrem toho, že predstavuje 100% prírodnú a bezpečnú ochranu pred nepríjemným zápachom, poskytuje aj pomoc pred dotieravými komármi.

Ak sa tento rok chystáte na hory, pripravte si „SOS pomôcky“.  Telefónne číslo na horskú službu, poistenie do hôr, nabitý mobil sa tiež zíde :).... Pravdaže, dostatok tekutín, opaľovací krém, pokrývka hlavy a vhodné oblečenie platí tak pre hory ako aj more. K SOS pomôckam by sme určite zaradili aj Slaviton – gél na nohy, ktorý sa dá použiť na mnoho spôsobov. Na spálenú pokožku, štípance, ale aj ako pomoc pri zvýšenej teplote.

Ak chcete byť krásna aj v lete a make-upu sa neviete vzdať ani v týchto horúcich mesiacoch, siahnite po niečom jemnejšom. Roztopený make up na naozaj nevyzerá príťažlivo. Alternatívou môže byť podkladová báza pod make-up tianDe z novej rady Ocean Riches, ktorá hydratuje, o pleť sa stará, hydratuje ju a zároveň tvár krášli a farbu pleti zjednocuje.

Užite si leto naplno a bez drobných nepríjemnos! Tešte sa z každého dňa. S rodinou, priateľmi a veríme, že tak trochu aj s tianDe. :) 

Zdroj foto: pixabay.com

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia