Menopauza - ako si pomôcť s TianDe

Kategórie
 
 
 
 
 

Menopauza - ako si pomôcť s TianDe

Menopauza - ako si pomôcť s TianDe

Klimaktérium je prirodzený proces, ktorý sprevádza každú ženu vo veku medzi 40. a 60. rokom života. Klimaktérium má viacero štádií, ktoré spolu trvajú aj niekoľko rokov. Jedným z nich je samotná menopauza - obdobie, kedy v dôsledku straty folikulárnej aktivity vaječníkov dochádza k vymiznutiu menštruácie. 

Menopauza je často sprevádzaná nepríjemnými prejavmi ako je zvýšené alebo nočné potenie, návaly tepla, výkyvy nálad, zvýšená nervozita, nespavosť, poruchy spánku, ľahká alebo aj silnejšia inkontinencia, zápaly močového mechúra, rednutie kostí, únava, suché sliznice, bolesti hlavy a ďalšie. V tomto období môžu bolieť kĺby, chrbát; častejšie sa objavuje suchá pokožka, rednutie a vypadávanie vlasov.

Existuje množstvo spôsobo, ako tieto nepríjemné prejavy menopauzy potlačiť alebo úplne vyriešiť. Našťastie nemusíte hneď siahnuť po hormonálnej liečbe a klasických farmakách. Toto obdobie sa dá prežiť aj harmonicky a nepríjemné príznaky môžete zmierniť prírodnou cestou. Aj TianDe má veľa vynikajúcich výrobkov, ktoré dokážu toto významné obdobie žien spríjemniť. Najdôležitejšie je začať používať TianDe vložky a to aj v prípade, že už nemenštruujete.

Čím sú vložky TianDe tak jedinečné?

TianDe vložky obsahujú množstvo bylín, sú priedušné. Vyrobené sú z bavlnenej tkaniny, s výťažkami z morských rias a s patentovaným koncentrátom bylinných výťažkov, ktoré harmonizujú celé telo. Vložky TianDe sú vyrábané najmodernejšou technológiou a bylinné zmesy, ktoré sú v týchto unikátnych vložkách používajú, sú vytvorené podľa receptúr tradičnej čínskej medicíny. Viac informácií o vložkách nájdete v samostatnom článku tu.

Slipové vložky Energia bylín

 • s výťažkom z tibetských liečivých bylín
 • bylinky s detoxikačnými a harmonizačnými účinkami
 • na každodenné použitie
 • vitalita pro ženy

Fytomembrána obsahuje byliny

 • Angelika čínska: si anjelské meno zaslúži, je to bylinka žien. Upokojuje, odstraňuje stres  a upokojuje sliznice
 • Aloe Vera: účinne hydratuje, pôsobí proti svrbeniu, zmierňuje podráždenie 
 • Mäta pieporná: antibakteriálne a antiseptické účinky
 • Výťažok Shou Wu z koreňa Palygonum multiflorum: legenda tradičnej čínskej medicíny, regeneruje a omladzuje
 • Kurkuma: protizápalové a antioxidančný účinok

Vložky Energie bylín TianDe obsahujú výťažky až zo 49 bylín. V čase menopauzy napomáhajú obnove mikroflóry, normalizujú hormonálny stav a zlepšujú celkovú kvalitu života.

Bylinný čaj s angelikou čínskou a túžobníkom pre ženy

Tento čaj obsahuje starostlivo vybrané byliny, ktoré majú blahodárny účinok na ženské telo. Kombinácia bylín prispieva k udržaniu normálnej činnosti ženského urogenitálneho systému; podporuje normálnu funkciu krvného systému, podporuje imunitu, napomáha zlepšovať duševnú a fyzickou kondíciu. Rovnako prispieva k udržiavaniu pohodlia pred a v priebehu menštruácie, no je vhodný aj pre ženy v menopauze. Má výrazné protizápalové účinky. Bylinný čaj pre ženy TianDe obsahuje sladovku hladkoplodú, ktorá má protizápalové a protikŕčové účinky a pamajorán obyčajný, ktorý upokojuje myseľ. Obshuje tiež rumanček pravý, lopúch väčší, túžobník brestový, oman pravý, srdcovník obyčajný, ktoré spolu s hlavnou zložkou čaju - angelikou čínskou vytvrájú nezameniteľnú kombináciu ideálnu pre ženy v čase menopauzy.

Olejček pre ženy – Tajomstvo blahodárnych vrcholov

TianDe Olejček pre ženy obsahuje unikátny komplex prírodných extraktov a olejov. Má priaznivé účinky na mliečne žľazy. V kombinácii s masážou stimuluje a zlepšuje mikrocirkulácii v tkanivách. Aktívne látky v olejčeku pomáhajú predchádzať ochoreniam pŕs. Veľmi dobre pôsobí na psychiku ženy. Obsahuje: ženšen pravý, šalviu, zázvor, ligurček lekársky, styrax a iné účinné výťažky bylín. 

Tento olejček harmonizuje ženské hormóny. Zlepšuje spánok, znižuje cholesterol, čistí krv, podporuje žilný systém, vyplavuje toxíny z tela, zvyšuje imunitu. Dodáva energiu. 

Odporúča sa používať 2-3 týždne, potom si urobiť týždennú prestávku a po nej opäť používať 2-3 týždne.

Pri problémoch s vypadávaním vlasov počas menopauzy začnite s používaním rady Master Herb - šampón a balzam na vlasy proti vypadávaniu. Prípadne použiť môžete aj rad Bio Rehab, ktorá je zameraná rovnako na zastavenie vypadávania vlasov a podporu rastu nových vlasov.

Doplnkovo sa odporúča používať aj TianDe telové soli, ktoré obsahujú až 70% soli z Mŕtveho mora. Táto soľ čistí pokožku a dodáva jej potrebné mikroprvky, aktivuje látkovú výmenu, zlepšuje tonus a elasticitu pleti, ktorá je potom hladšou a jemnejšou.

Odporúčaná kúra TianDe počas menopauzy

 • Slipové vložky Energia bylín – používať každý deň
 • Bylinný čaj pre ženy – 1 šálka denne
 • Olejček pre ženy – 2-3 týždne 5 kvapiek na prsia – masážnymi pohybmi vmasírovať
 • Šampón a balzam na vypadávajúce vlasy – používať každý deň
 • Telové soli  – pravidelné masáže 3-4x týždenne na rozprúdenie lymfatického systému

V tomto období je obzvlášť dôležitá vyvážená strava s množstvom fytoestrogénov (tie nájdete v sóji, tofu, ľanových semienkach, celozrnej pšeničnej múke...). Dôležitý je i dostatok pravidelného športu, spánku a pobytu na čerstvom vzduchu. 

Ženám, ktoré toto obdobie zmeny práve prežívajú prajeme veľa pohody a síl. 

Zdroj fotografií: tiande.eu, pixabay.com

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia