Letné líčenie – tipy a triky, ktoré musíte poznať

Kategórie
 
 
 
 
 

Letné líčenie – tipy a triky, ktoré musíte poznať

Krásne chceme byť počas celého roka, aj v lete! Toto ročné obdobie je pre našu pokožku obzvlášť náročné – vysoké teploty, ostré slnko, zvýšené potenie, klimatizácia vo vnútri, veľké zmeny teplôt počas dňa... to všetko pri líčení v lete musíme brať do úvahy. Pozrime sa spoločne na tipy a triky, vďaka ktorým budeme celý letný deň krásne, svieže, upravené a o našu pleť bude aj dobre postarané.

UV ochrana je základ

Opaľovacie krémy sú najmä v lete dôležitou súčasťou letnej výbavy. Nezabúdajte na to, že nielen pri vode na vás útočia slnečné lúče. Chrániť by ste sa mali aj počas bežného pracovného dňa, výletu či prechádzky so psom. Denný krém s UV ochranou minimálne s SPF 20 je nevyhnutnosť. Podľa dermatológov môžete práve vďaka kvalitnej UV ochrane predísť neželaným vráskam. Niektorí odborníci dokonca odporúčajú až SPF 50. A to nielen v lete, ale i počas celého roka. Ak máte UV ochranu aj v dekoratívnej kozmetike, make upe či púdri, o to lepšie UV ochrana sa znásobuje.

Tiande odolný zapečený púder na tvár, tón 02

TIP: Stretli ste sa už s novým zapečeným púdrom tianDe? Je to multifunkčný výrobok s minerálmi v troch odtieňoch, ktorý zabezpečí nielen krásu hebkú pleť bez vrások, ale zároveň ju ochráni pred slnečnými lúčmi.

Leto si žiada odľahčenie

Slnko nepraje klasickému líčeniu, ktoré je zložené z viacerých vrstiev líčidiel: make up, korektor, púder, prípadne aj líčka alebo bronzer. A tiež nie je nič príjemné ani estetické mať roztečený make up na tvári. V lete platí dvojnásobne - menej je viac. Ak chcete aj v letných mesiacoch vyzerať upravene, klasický make up nahraďte jemnejším prípravkom, napr. BB krémom, tónovacím krémom alebo aj podkladovou bázou, ktorá vašu pleť pekne zjednotí, ale zbytočne nezaťaží. Jemne zvýraznite líčka, poprášte púdrom a hotovo.

Výrazné pery

Výrazné pery a matné odtiene rúže sú in. Vyskúšajte ich aplikáciu trochu inak. Rúž jemne vklepkvávajte do pier pomocou prsta. Nesnažte sa o presné línie. Okolie pier môžete jemne prepúdrovať; zabránite tak jeho rozpíjaniu.

Tiande rúž na leto

Farby, farbičky

Kedy, ak nie v lete, si môžete dopriať farebné riasenky či výrazné farby lakov na nechtoch? Letné líčenie môže byť pestré, farebné, hravé. Vyskúšajte morskú tyrkysovú alebo kráľovskú modrú. Spolu s výrazným rúžom docielite zaujímavý look na príjemný letný večer.

Tiande farebná riasenka tyrkysová a lak na nechty Titian sunset

Stavte na vodeodolnosť

V lete vymeňte vašu obľúbenú špirálu za jej vodeodolnú verziu. Kvalitná vodeodolná špirála vydrží veľa – kúpanie v mori aj v bazéne. Vďaka nej sa budete cítiť o čosi krajšie. Veď zvýraznené a opticky zväčšené oči nemôžu byť nepekné. A večer nezabudnite na ich dôkladné odlíčenie špeciálnym prípravkom na odstránenie vodeodolného make upu.

Predtým, ako začnete

Hydratácia je základ – o tom sme už písali a píšeme opäť. Je to tak bez potrebnej hydratácie vaša pleť, a teda ani make up nemôžu vyzerať tip top. Takže, milé dámy, pred použitím všetkých dekoratívnych produktov, doprajte vašej pleti extra dávku hydratačného prípravku. Vyskúšajte Hyalúronové sérum Ocean Riches. Vaša pleť sa vám odvďačí.

Zdroj foto: Tiandekozmetika.sk, Pixabay.com

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia