Látkové pleťové masky: Prečo sú medzi ženami také obľúbené?

Kategórie
 
 
 
 
 

Látkové pleťové masky: Prečo sú medzi ženami také obľúbené?

Látkové pleťové masky patria v súčasnosti medzi najobľúbenejšie masky, a to nielen medzi ženami, ale aj medzi pánmi. A ani sa tomu nemôžeme čudovať, pretože neobsahujú žiadne dráždivé zložky a nie je z nich neporiadok. Stačí si ich len aplikovať na tvár, nechať pôsobiť 15 – 20 minút a užívať si príjemný pocit a účinky masky, vďaka ktorej môžete odhaliť žiaru a krásu vašej pleti. Jednoducho povedané, za takýto krátky čas maska poskytne vašej pleti všetky potrebné látky, ktoré vplyvom negatívnych faktorov stratila. A to je dôvod, prečo by ste mali masku do svojej bežnej starostlivosti zaradiť aj vy.

Ideálne pre tvorbu „svojky“ (slefies) a ešte lepšie pre vašu pleť. Látkové pleťové masky si k nám našli cestu z Južnej Kórey, ktorá je považovaná za priekopníčku tohto druhu masiek. Sú navrhnuté tak, aby sa zameriavali na riešenie rôznych problémov s pleťou – od hydratácie cez liečbu akné až po vypnutie pleti.

Výťažky z chmeľu ako účinná zložka proti vráskam

Všetci dobre poznáme chmeľ ako zložku, ktorá dotvára chuť pivu. Avšak v posledných rokoch ste aj vy mohli zaznamenať obrovský rozruch ohľadom chmeľu, ktorý sa vďaka svojim účinkom začal pridávať do kozmetických produktov. Spočiatku sa objavoval ako zložka vo vlasovej kozmetike, no neskôr kozmetické spoločnosti vsadili hlavne na jeho priaznivé účinky na pleť.

Jeho významný prínos sa ukrýva v antibakteriálnych vlastnostiach, vďaka ktorým pomáha bojovať s akné. Navyše obsahuje vysoký obsah trieslovín, má protizápalové vlastnosti a pomáha znižovať výskyt zjazvenia pleti. Chmeľ je navyše naplnený množstvom antioxidantov, ktoré pomáhajú pleti bojovať s voľnými radikálmi, a tým prispieva k jej rozjasneniu a mladistvému vzhľadu.

Ak aj vy túžite po omladení pleti, zmiernení vrások alebo vyhladení jemných línií, tak Komplexná starostlivosť o pleť proti vráskam je vaším krokom na ceste k dokonalosti.

Gotu Kola a jeho účinky na pleť

Gotu Kola, nazývaný aj ako pupočník ázijský, patrí medzi liečivé rastliny, ktoré sa už po stáročia používajú v alternatívnej medicíne. O tejto rastline sa hovorí ako o prostriedku na predĺženie života, posilnenie imunitného systému, zvýšenie inteligencie a upokojenie nervov.

Gotu Kola obsahuje antioxidanty a saponíny, ktoré zlepšujú vzhľad pokožky. Pomáha zmierňovať viditeľnosť jaziev na pokožke, vyhladzovať vrásky a odstraňovať škvrny na pokožke. Dokonca ďalším dôvodom, prečo je taký obľúbený, sú jeho schopnosti rýchlejšie liečiť jazvy po poranení alebo operácii. A prečo si ho zamilujete vy? Tak hlavne kvôli jeho proti-starnúcim účinkom.

Výťažky z pupočníka ázijského sú obsiahnuté aj v pleťovej maske - Komplexná starostlivosť pre vypnutie a zvýšenie pružnosti pleti, ktorá okrem tejto rastliny tiež obsahuje výťažky z chmeľu a sladkého drievka, ktoré sú ideálne pre regeneráciu pokožky, jej vypnutie a zlepšenie pružnosti. 

Sladké drievko a jeho účinky pri bielení pokožky

Sladké drievko patrí medzi zložky, ktoré buď milujete, alebo jeho vôňu a chuť nemusíte. Sladkému drievku by ste však mali dať šancu hlavne kvôli jeho účinkom. Obsahuje totižto zložky, ktoré majú schopnosť znižovať nadbytočnú produkciu melanínu, čo z neho robí ideálny prostriedok určený na bielenie pokožky. Preto sa používa v množstve kozmetických produktov, ktoré sú určené na bielenie pokožky a hlavne na zmiernenie viditeľnosti či úplné odstránenie pigmentových škvŕn kdekoľvek na tele.

Pigmentácia pokožky vzniká z rôznych dôvodov. Najčastejšie sa však spája so slnečným žiarením, hormonálnymi zmenami, génmi alebo vekom. Objavili sa aj u vás? Tak v tom prípade odporúčame vyskúšať Komplexnú starostlivosť o pleť so sklonom k ​​pigmentácii, ktorá účinne bojuje proti pigmentácii, zlepšuje textúru pleti a zjednocuje farbu pleti.

Tak trochu iné pleťové masky

Látkové pleťové masky sa stali populárnymi po celom svete hlavne vďaka svojim účinkom a jednoduchým spôsobom použitia. Účinné zložky z látkových pleťových masiek prenikajú do pleti, ktorej ponúkajú tú najlepšiu starostlivosť.

Každá pleťová maska je iná, čo sa týka aj týchto látkových masiek. Všetky obsahujú iné zložky a sľubujú iné výsledky. Tie naše komplexné starostlivosti v sebe kombinujú nielen pleťovú masku, ale aj pleťový krém, ktorý umocňuje účinky samotnej masky. Vo svojej podstate ide o 2-fázové produkty. V prvom rade je potrebné na pleť aplikovať pleťovú masku, ktorá sa necháva pôsobiť 15 až 20 minút. Po jej zložení a umytí z tváre alebo najneskôr do 12 hodín od jej použitia, je potrebné na pleť aplikovať pleťový krém, ktorý je súčasťou balenia.

Ten pomáha v pleti uzamknúť všetky zložky, ktoré pokožka vďaka maske získala a tým zabezpečuje pozitívnejšie a žiadanejšie výsledky.

Autor článku: Mgr. Katarína Kačuriková, redakcia KAMzaKRASOU.sk  Zdroj foto: KAMzaKRASOU.sk, Shutterstock.com

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia