Krásne vlasy aj počas leta?

Kategórie
 
 
 
 
 

Krásne vlasy aj počas leta?

Pre nás je leto jedno krásne obdobie – more, slnko, dovolenky, oddych. My na dovolenke načerpávame stratenú energiu a dobíjame baterky, no naše vlasy práve naopak; tie o silu prichádzajú. V lete vlasy si vyslovene pýtajú extra dávku starostlivosti a ešte aj niečo navyše. Pravdaže, ak po lete nechcete mať na hlave niečo výrazne pripomínajúce slamu.

Čo môžeme urobiť ešte pred odchodom na dovolenku?

Je jasné, že prevencia je vždy lepšia ako naprávať škody následne. Týka sa to aj vlasov. Pripravte sa na to, že vlasy sú v lete veľmi namáhané – škodí im slaná aj chlórovaná voda, veľa slnečných lúčov; dobre im nerobí ani to, keď sú celý deň pod šiltovkou alebo ich nadmerné umývanie. Vlasy v lete strácajú vlhkosť, lesk, stávajú sa suchými, dehydrovanými, lámajúcimi sa; končeky vlasov sa začínajú štiepiť. Ak sa tomuto chcete vyhnúť, siahnite po balzamoch, vlasových maskách, zábaloch a bezoplachových sérach. V tianDe máme neúrekom kvalitných výrobkov na vlasy, no v tomto období by ste určite nemali vynechať Radu Kamélia a najmä masku z tejto rady, ktorá obsahuje olej zo semien kamélie japonskej, bambucké maslo a provitamín B5.

Ak ste už zabudli na prevenciu, musíte počítať s tým, že po lete bude vaša kaderníčka musieť aj strihať. Áno, budú to vaše vlasy! A nevyhnete sa ani zvýšenej investície do vašej koruny krásy – bude to chcieť viac energie, času aj peňazí. Vlasom po letu budete musieť dodať chýbajúce látky, najmä tuk. Ako také vlasy po lete vyzerajú? Štruktúra vlasov je narušená  a potrebujete ju vyhladiť. A tiež prinavrátiť vlasom ich stratenú hebkosť, jemnosť a lesk. Rýchlu pomoc predstavujú kvalitné oleje. Okrem už spomínaných masiek či iných vlasových výrobkoch, siahnite aj po fluide na vlasy s argánovým olejom. Ten dodá vlasom potrebnú hydratáciu aj výživu, rozštiepené končeky vlasov krásne zacelí a dokonca poskytne ochranu pred ďalším slnečným žiarením. Nie nadarmo je argánový olej považovaný za č. 1 v starostlivosti o vlasy.

NÁŠ TIP: Počas leta dajte klasickým kondicionérom pokoj. Vyberte si radšej intenzívnejšie balzamy či masky na vlasy a nechajte ich pôsobiť o čosi dlhšie ako zvyčajne. Nezabúdajte, že tieto výrobky patria na vlasy, nie na pokožku hlavy. Vyskúšajte tzv. hadiu radu - šampón a masku, ktorá vlasy spevňuje, uhládza a už po prvom použití sú viditeľne krajšie, pestovanejšie. Vynikajúci je aj regeneračný balzam s koreňom ženšeňu, ktorý vlasom dodá stratenú silu a objem.

Farbenie vlasov – áno alebo nie, v lete?

Farbené vlasy si v lete vyžadujú zvýšenú pozornosť. Tmavé aj červenkasté vlasy zosvetlejú, blond vlasy začnú hrať rôznymi odtieňmi. Nie je nič výnimočné, ak sú aj modrasté či zelenkavé. Všetky vlasy potrebujú v lete extra starostlivosť, no o farbených to platí dvojnásobne. Pred dovolenkou si vlasy nefarbite – nechajte si to až po príchode z dovolenky. Požiadajte vašu kaderníčku, aby vám lvlasy len jemne podstrihla a investujte do kvalitného šampónu s keratínmi, ktorý ochráni vašu farbu.

Môžem pre moje vlasy urobiť ešte niečo? Určite áno!

  1. Zvyknite si používať pokrývku hlavy – klobúk, šiltovku, šatku. Možností je naozaj veľa a pri istej dávke vkusu môžete vďaka tomu vykúzliť veľmi zaujímavý outfit.
  2. Ak máte dlhé vlasy – vytvorte si účes zo zaplatených vlasov. Budete vyzerať dievčensky a zároveň vlasy ochránite.
  3. Pokúste sa nepoužívať fén, kulmy, žehličky – jednoducho stavte na prirodzenosť.

Prajeme vám krásne leto a ešte krajšie vlasy! :)

Zdroj foto: Pixabay.com

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia