Hydratácia – tajomstvo zdravej a krásnej pleti s tianDe

Kategórie
 
 
 
 
 

Hydratácia – tajomstvo zdravej a krásnej pleti s tianDe

Hydratácia je základom života, respektíve voda je základom nášho života. Veď keď sa zamyslím, tak aj naše telo sa skladá z vody, ktorú obsahuje vo veľkom množstve. Viac ako 60% nášho tela je práve voda. Preto nám určite dáte za pravdu, že voda je pre nás nesmierne dôležitá a rovnako to platí aj v prípade našej pokožky. Ba hydratácia je základným každodenným krokom v starostlivosti o pleť, a to pre každý typ pleti, v každom ročnom období. Verte alebo nie, ale horúci vzduch počas leta je rovnako škodlivý ako studený vzduch v zime. Preto by ste hydratáciu nemali podceňovať.

Leto je obdobím, kedy si jednoducho doprajeme. Dlhšie letné dni, nadmerné teplo a znečistenie životného prostredia, naše stravovacie návyky – to všetko má nepriaznivý vplyv na našu pokožku. Preto si vyžaduje osobitnú starostlivosť, aby bola chránená pred slnečným žiarením, ktoré síce pokožke dodáva bronzový nádych, ale tiež ju dokáže poškodiť. Ak sa k tomu pridá pot, špina a prach, vedie to k upchávaniu pórov, vysúšaniu pokožky, k tvorbe vrások a pigmentových škvŕn.

Ak sa teda chcete vyhnúť všetkým tým problémom, ktoré spôsobuje leto na vašej pokožke, je potrebné udržiavať ju hydratovanú, sviežu a zdravú. Ako na to?

Hydratujte svoje telo

Spaľujúce slnko zanecháva vašu pokožku dehydrovanú, pretože slnečné lúče prispievajú k strate jej vlhkosti. A v tomto prípade nefunguje nič lepšie, ako je pitný režim. Aby vaša pokožka bola hydratovaná zvonku, je potrebné dodať jej hydratáciu aj zvnútra. Voda nielenže uhasí váš smäd, ale tiež pomáha odstraňovať toxíny z organizmu. Neznamená to však, že by ste mali piť počas leta a vlastne po celý rok len čistú vodu. Odporúčame tiež zelený čaj, ktorý má navyše protizápalové a antioxidačné vlastnosti chrániace pokožku pred kožnými problémami.

Kvôli hydratácii sa tiež odporúča zaradiť do jedálnička potraviny s vyšším obsahom vody, ako je melón, uhorku, jablká, bobuľovité ovocie a pod.

Hydratujte svoju pokožku

Počas leta mnohí z nás prehodnocujú svoju bežnú rutinu. A kým v zime sme zvyknutí na ťažšie pleťové krémy, v lete ich vymieňame za ľahšie hydratačné produkty. Je to preto, lebo nik z nás neznesie na pleti mastnejšie a výživnejšie krémy, ktoré ju môžu zaťažiť. Ľahké produkty, ako sú pleťové séra, pleťové fluidy, ľahké mejkapy alebo BB, CC, DD, EE krémy, sú vítané u každého z nás.

Naším expresným záchrancom vysušenej pleti je hyalurónové sérum na pleť OceanRiches s vysokou koncentráciou aktívnych zložiek doplňujúcich hydratáciu do našej pokožky. Samotné sérum pleť hydratuje a revitalizuje po pobyte na slnku, neutralizuje pôsobenie suchého vzduchu a kompenzuje suchosť starnúcej pleti.

V prípade vysušenej pokožky v okolí očí nedáme dopustiť na fluid na očné viečka. Ten okrem hydratácie pokožku v okolí očí revitalizuje, prinavracia jej mladosť a vyhladzuje vrásky. Jednoducho ho musíte vyskúšať, aby ste sa o jeho účinkoch presvedčili sami!

Udržujte vašu pokožku „fresh“

Ak chcete, aby vaša pleť počas leta a vlastne počas celého roka vyzerala očarujúco a pôsobila žiarivo, je dôležité dbať na správnu starostlivosť, ktorá pozostáva aj z jej čistenia. To znamená, že by ste ani počas leta nemali vynechávať pleťové peelingy, čistiace prostriedky (gély, krémy, peny...).

A čo viac, takéto čistiace prostriedky dermatológovia odporúčajú používať aj z ďalšieho dôvodu. Ako sme písali vyššie, nadmerné potenie, nečistoty a pod. môžu spôsobiť, že vaša pleť budete vyzerať bez života, mdlo a bude mať sivý nádych. Čistenie je teda alfou a omegou v starostlivosti o pleť.

Keďže „maskovanie“ je pomerne veľkým hitom, tak nezabúdajte svojej pleti dopriať aj takýto pôžitok. Pleťová maska ​​z morských ježkov a rias v prvom rade hydratuje, vyživuje, regeneruje a pleti prinavracia sviežosť a mladistvý vzhľad. Čo poteší milovníčky prírody, tak táto maska predstavuje 100 % prírodný produkt vytvorený samotnou prírodou.

Aby pleť vyzerala žiarivo a jednotne

Tiež patríte k tým, ktorí nevychádzajú z domu bez mejkapu, a to dokonca ani počas horúcich dní, kedy jeho výdrž klesá s každým nárastom vonkajšej teploty? Je nám jasné, že možno nie je iné riešenie, ako získať zjednotený tón pleti a zároveň prekryť chybičky krásy. Vlastne počkajte, je jedno riešenie. Je ním hydratačná báza pod make-up. Tá sa postará o váš vzhľad a vašu pleť, na ktorej nebudú viditeľné žiadne chybičky krásy.

Hydratačnú bázu by sme poľahky mohli prirovnať k BB krémom, pretože pomáha zamaskovať nedokonalosti pleti, ako sú vrásky, pehy, zväčšené póry, začervenanie a zároveň pôsobí ako hydratačný krém, ktorý dodáva pleti vlahu.

Tak čo? Presvedčili sme vás k jej vyskúšaniu?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia