Zdraví vďaka Detoxikácii

Kategórie
 
 
 
 
 

Zdraví vďaka Detoxikácii

Zdraví vďaka Detoxikácii

Na veľkom produktovom školení 22.2.2020 v Bratislave sme sa venovali aj téme detoxikácia. Detoxikácia znamená prečistenie, zbavenie sa toxínov z tela. Detoxikácia je jednoduchý nástroj, vďaka ktorému nastolíme v tele poriadok a naviac podporíme vlastné liečivé procesy.

Detoxikácia, a kde začať?

Základom je z vášho jedálnička vylúčiť určité potraviny, a to:

 • Vyprážané jedlá
 • Mäso a údeniny
 • Konzervované jedlá
 • Mlieko a mliečne výrobky
 • Biely cukor (pozor na to, kde všade sa cukor nachádza – aj tam, kde by ste to nečakali)
 • Bielu múku
 • Soľ
 • Sýtené nápoje
 • Alkohol

Naopak, do jedálnička by ste mali pridať určité potraviny, pochutiny a koreniny, ktoré podporujú detoxikačné účinky, a to: dusenú zeleninu, čerstvé zeleninové vývary, listová zelenina (má aj protizápalové účinky), cesnak, avokádo, ovocie a čerstvé ovocné šťavy (aj riedené vodou, ideálne do 12.00 hod.), klíčky, celozrné obilniny, vybrané bylinné čaje a kvalitné sypané zelené čaje. Z byliniek by nemal chýbať rozmarýn, šalvia, cesnak, kôpor, rýmska rasca. Vhodná je aj žihľava a kurkuma.

Čomu je TČM obzvlášť naklonená je využívanie kurkumy na očistné kúry. Kurkuma sa môže používať aj spolu s TianDe detoxikačnými výrobkami. Kurkuma posilňuje pečeň a má výrazné detoxikačné účinky. Podporuje činnosť pečene, posilňuje ju. Pomáha telu zbaviť sa toxínov, ktoré sú často jedným z dôvodov vzniku ochorení.

Detoxikácia podľa TianDe 

TOP detoxikačným výrobkom TianDe sú detoxikačné náplasti. Obsahujú bambusový extrakt, extrakt z divokého pomaranča, prášok zo semien adzuki a iné zložky. Vďaka tejto detoxikácii uľavíte svojmu organizmu, okrem iného budete aj lepšie spať. Nemá žiadne vedľajšie účinky. Odporúčajú sa používať min. 14 dní. Lepia na spodok nôh, ideálne do 21.00 hod. a nechávajú sa pôsobiť celú noc. Predtým je vhodné použiť telovú soľ alebo soľný kúpeľ na nohy, aby sa póry čo najlepšie otvorili.

Čaj Tibetský zberČaj s ostropestrecom mariánskym sú rovnako veľmi dôležité pri detoxikácii s TianDe. Prvý z čajov má pozitívny účinok na ľudský organizmus, zlepšuje imunitu, predpripravuje organizmus na detoxikáciu v ďalšom kroku - s Čajom s ostropestrecom. Ten ozdravuje pečeň, normalizuje hladinu cukru v krvi. Podporuje normálnu funkciu močových ciest aj žlčníka.

 

Kysel (rôsol) – má pektínový základ, ktorý v hrubom čreve na seba viaže toxíny a ťažké kovy a odvádza ich z tela von. Obsahuje inulín, rozpustnú vlákninu. Antioxidanty – extrakt z brusníc a čučoriedok zlepšujú zrak. Je vhodný počas detoxikačnej kúry, ak chcete schudnúť, ale môžete ho zaradiť aj do bežného jedálnička počas celého roka. Rôsol je ideálnou desiatou alebo olovrantom.

Ďalším z TianDe výrobkov, ktorý majú aj výrazný detoxikačný účinok je Jahodový proteínový koktejl mix. Prvotne pôsobí ako podpora chudnutia, no vhodný je aj pre tých, ktorí chcú detoxikovať, pre športovcov, pre seniorov alebo ľudí v stresovom období. Výrazne zlepšuje funkčnosť čriev.

Ďalšie výrobky TianDe na podporu detoxikácie: doplnky výživy - Šousin, Funkčný komplex Citrokalcevit, Funkčný komplex s ostropestrecom s riboflavínom, telové soli, soľné kúpele na nohy.

Napr. doplnok výživy Šousin má veľa pozitívnych účinkov na ľudský organizmus.

 • Obsahuje koenzým Q10, kordyceps a silné antioxidanty resveratrol a quercerin
 • Zlepšuje kvalitu života (aj náladu), dodáva energiu
 • Blahodárne pôsobí na urogenitálny systém aj na dýchacie cesty
 • Odďaluje strarnutie
 • 7 dní používajte 2 kapsuly denne (na desiatu) – najmä, ak ste v stresujúcom období a potom po jednej kupsule denne
 • Vhodné ako mesačná kúra, viac x ročne

Elenkin tip – POSTUP DETOXIKÁCIE:

 1. Začnite čajom Tibetský zber a používajte 2 týždne, 2 šálky čaju denne, ideálne do 13.00, max. 15.00 hod.
 2. Po 2 týždňovej prestávke pokračujte Čajom s ostropestrecom - rovnako používajte 2 týždne, 2 šálky denne.
 3. Súbežne s Čajom s ostropestrecom používať min. 14 ks detoxikačných náplastí (ak použijete viac náplastí, urobíte dobre – ideálne toľko, koľko máte rokov)
 4. Pred aplikáciou detoxikačnej náplasti použite telovú soľ a/alebo soľný kúpeľ na nohy
 5. Ak chcete zvýrazniť detoxikačný efekt – používajte aj proteínové kokteil mixy – najmä jahodový a/alebo rôsol s pektínom
 6. Počas celého procesu sa vyvarujte škodlivým jedlám, alkhoholu, cigaretám a do jedálnička pridajte viac ovocia, dusenej zeleniny, zdravých korenín
 7. Pite viac čistej vody – aspoň 2-2,5 l vody denne
 8. Po mesiaci detoxikácie pokračujte užívaním doplnku výživy – Funkčný komplex s ostropestrecom mariánskym s riboflavínom* spolu s doplnkom výživy Šousin
 9. Vyskúšajte aj očistu ľanovým semienkom alebo hrozienkovú kúru recepty nájdete nižšie

70-80% imunity sa tvorí v hrubom čreve. Čistota hrubého čreva je základom zdravia. Zlepšením jeho stavu sa odhlienime a vďaka tomu pomôžeme aj dýchaciemu ústrojenstvu. Čistota hrubého čreva sa ukáže aj na krajšej koži, čistejšej pleti.

Očista ľanovým semienkom - očista hrubého čreva:

Prvý týždeň: 45 minút pred raňajkami podávame 1 polievkovú lyžicu čerstvo pomletého ľanového semiačka (dobre funguje aj ručný mlynček na mak) spolu so 100 ml kefíru (vhodnejší ako kravský je kozí, príp. ovčí kefír)

Druhý týždeň: 45 minút pred raňajkami podávame 2 lyžice čerstvo pomletého ľanového semiačka (dobre funguje aj ručný mlynček na mak) spolu so 100 ml kefíru

Tretí týždeň: 3 lyžice pomletého ľanového semiačka zmiešame so 150 ml kefíru a vypijeme 45 minút pred raňajkami

Ďalšou z podporných očistných kúr je hrozienková kúra posilňujúca pečeň, pri ktorej používame nesírené hrozienka. 150 g vložíte do 400 ml vriacej vody a varíte 20 minút. Nechať odstáť cez noc a ráno, vodu ohriať a vypiť 40 minút pred raňajkami. Hrozienka zjesť v priebehu dňa. Túto kúru odporúčame robiť každý deň v priebehu 7 dní a následne 1x počas týždňa.

Vďaka týmto kúram a spolu s TianDe detoxikačnými výrobkami sa zbavíte toxínov, usadenín v čreve, parazitov. Niektorí schudnete aj pár kilogramov. Navyše sa odhlienite a celkovo sa budete cítiť vitálnejšie, lepšie, zdravšie. Kúra sa odporúča všetkým dospelým osobám. Veľmi dobré výsledky evidujeme u psoriatikov a ľuďom trpiacim na ekzém.

* Doplnok výživy Funkčný komplex s riboflavínom sa neodporúča používať naraz s Čajom s ostropestrecom s mariánskym

V 3. časti článku Elenka radí vám prinesieme informácie o ženskom zdraví.

Foto: Jenny Slovačková, zuzino.sk/tiandekozmetika.sk, pixabay.com

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia