Elenka radí I.

Kategórie
 
 
 
 
 

Elenka radí I.

V sobotu, 22.2.2020 náš e-shop zuzino.sk/tiandekozmetika.sk pripravil veľké produktové školenie. Hlavnou lektorkou bola pani Elenka Jesíčková, TianDe školiteľka a zároveň odborníčka na tradičnú čínsku medicínu. Mnohí sa tejto akcie nemohli zúčastniť. Hoci vlastná skúsenosť z podujatia je neprenosná, aspoň časť obsahu Elenkiných prednášok by sme vám chceli priblížiť. Pripravili sme článok Elenka radí a toto je jeho prvá časť:

Z prednášky Ako zatočiť s bolesťou

Koža je najväčším ľudským orgánom. Cez póry sa zbavujeme viac toxínov ako vykonávaním veľkej potreby. TianDe ponúka mnoho produktov na báze transdermálnej terapie, napr. aj Fytonáplasť Yaoshen Forte, aktuálne aj so zľavou 20 %.

Fytonáplasť Yaoshen Forte obsahuje ešte viac prírodných látok (3x viac aktívnych zložiek):

  • Mentol, ktorý má lokálne dráždivé, analgetické a antiseptické účinky
  • Kadidlo, ktorý má protizápalové účinky, zmierňuje bolesť a zvyšuje odolnosť organizmu
  • Extrakt z angeliky má analgetické účinky a pôsobí proti tvorbe spaziem
  • Extrak zo ženšenu nepravého pôsobí protizápalovo, zmierňuje bolesť a zvyšuje odolnosť
  • Extrakt „Dračia krv“ posilňuje imunitu a upokojuje
  • Methylsalicylát pôsobí protizápalovo a analgeticky, napomáha zlepšovať procesy mikrocirkulácie
  • Obsahuje tiež olej z bazalky, gáfor, borneol a myrhu

Fytonáplasť Yaoshen Forte má blahodárny účinok na stav ľadvín a celý genitourinálny systém. Mužom pomáha navrátiť pocit sebaistoty. Fytonáplasť funguje ako prevencia ochorení (vrátane pohlavných), používa sa aj pri problémoch s prostatou – pri zápalových procesoch a častom močení. Fytonáplasť je vhodná tak pre mužov, ako aj pre ženy.

Najvhodnejším časom, kedy je vhodné túto náplasť používať je do konca februára (ľadviny a močový mechúr sú v zime najzaťažovanejšie). V prípade ťažkostí sa fytonáplasti môžu používať aj v inom ako zimnom období.

Keď používate Yaoshen Forte – pite veľa čistej vody. Nikdy nelepte celú náplasť, iba jej malú časť - prúžok! Náplasti sú extra silné (forte) a u osôb s citlivejšou pokožkou môžu vyvolať reakciu na koži.

Fytonáplasť Yaoshen Forte sa nelepí priamo na ľadviny. Miesto sa predtým odmastí, používa sa na noc. Vhodné je používať náplasť 10 dní, potom 10-dňová prestávka a následne opäť 10 dní. Pred začatím používanie Yaoshen Forte sa odporúča použiť detoxikačné náplasti na nohy, aspoň počas dvoch dní.

Na aké miesta lepiť Yaoshen Forte?

  1. body Shen Shu – spodná časť chrbta, k obličkám (ale nie priamo na ne)
  2. brucho, 4 prsty pod pupkom
  3. na nohy, tzv. bod R1 – horná časť chodidla, pod prsty

Extra Elenkin tip: Ak cítite strach alebo vnútorný nepokoj, nalepte prúžok Yaoshen Forte na oblasť medzi prsiami. Do 30 minút by ste mali pocítiť upokojenie.

Fytonáplasť Zhui Feng Forte je náplasť s 3000 ročnou receptúrou. Nová receptúra náplasti je obohatená o kadidlovník. Obsahuje tiež mentol, extrakt koreňa angeliky, ženšenu nepravého a iné prírodné extrakty.

Fytonáplasť Zhui Feng Forte je vhodná na boľavé kĺby, po tréningu, zvyšuje rozsah pohybu kĺbov. Pôsobí aj na degeneratívne zmeny kĺbov.

Používa sa na kolená, ramená – odporúča sa oblepiť boľavé miesto tenkými prúžkami fytonáplasti. Pred použitím Zhui Feng Forte je vhodné cca 2 dni používať detoxikačné náplasti na nohy.

Kúra by mala trvať 10-12 dní, po ktorej nasleduje prestávka a potom opäť aspoň 10-dňová kúra.

Elenkin tip: Ak nemáte k dispozíciu najbežnejšiu TianDe fytonáplasť Wutong – použite práve Zhui Feng Forte.

Na bolesť rôzneho druhu pôsobí aj trio TianDe telových a masážnych krémov – Slaviton, Orthophyt a Tekutá náplasť.

Slaviton je zďaleka nielen taký "obyčajný gél na nohy", ktoré trpia metličkovými žilkami a varixami. Poskytuje úľavu pri návaloch v menopauze, preležaninách, pocite ťažkých nôh, opuchoch nôh, škrabancoch, uštipnutiach – ideálny ako repelent. Spevňuje cievy – pomáha pri hemoroidoch, znižuje zvýšenú teplotu (u detí sa aplikuje na spodok nôh) - má ochladzujúci účinok. Je vhodný aj na zníženie alergickej reakcie. Slaviton poskytne aj dokonalé uvoľnenie – pomáha pri migrenóznych stavoch, bolesti hlavy, kašli aj pri svalovej únave po cvičení. Obsahuje pagaštan konský, rozmarýn, tymián, harmanček a iné prírodné látky. Používa sa jednoducho – kamkoľvek na kožu, aj do vlasovej časti. Pri bolestiach nôh sa môže aplikovať aj na silonky. Pre zvýšenie účinku sa odporúča kombinovať s fytonáplasťami (najprv Slaviton, potom fytonáplasť). Slaviton je č. 1 v každej domácej lekárničke.

Orthophyt má veľmi dobrú znášanlivosť, používa sa dlhodobo, čím vzniká kumulatívny účinok aktívnych látok. Zvyšuje pohyblivosť kĺbov. Obsahuje aj olivový olej, organickú síru z kôry ihličnatých stromov, rozmarýn. Orthophyt je obzvášť vhodný pri chronických ochoreniach pohybového aparátu. Osvedčil sa pri reume, pri problémoch s krčnou chrbticou, po autonehodách.

Tekutá náplasť má rovnaké účinky ako Orhophyt. Navyše obsahuje kapsaicín, extrak z chilli papričiek. Predstavuje akúsi „pohotovosť“, prvú pomoc pri bolesti. Účinok je výraznejší a rýchlejší. Tekutá náplasť sa používa na akútnu bolesť.  Vhodná je aj pri cestovaní, po športovaní, pri bolestiach chrbta, kĺbov, svalov.

Pozor, Tekutá náplasť je veľmi silná a na miestach aplikácie môže páliť. U citlivejších osôb môže vyvolať reakciu začervenia.

V ďalšom pokračovaní článku predstavíme tému Detoxikácia podľa tradičnej čínskej medicíny v podaní Elenky Jesíčkovej.

Zdroj foto: Jenny Slovačková pre zuzino.sk, zuzino.sk

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia