Detoxikácia po sviatkoch? Kde začať?

Kategórie
 
 
 
 
 

Detoxikácia po sviatkoch? Kde začať?

Zákusky, majonézový šalát, vyprážané rezne a rybky, jednohubky... Tiež na všetky tieto dobroty spomínate, akoby ste ich jedli len včera? A už je to nejaký ten piatok, čo nám toto sviatočné obdobie plné pochúťok skončilo. Síce sa skončilo, no my sa môžete trápiť aj naďalej, pretože sme nášmu telu dopriali oddych a množstvo jedál, vďaka ktorým môžeme mať pocit plnosti.
 


Ak je váš organizmu plný toxínov, môžete sa cítiť nafúknuto a unavene. Dokonca vám to môže dať pocítiť aj vaša pokožka. Ak sa v organizme nachádza veľké množstvo toxínov, vaša pleť môže mať šedý nádych, na tvári sa objavuje akné a pod. Vidíte sa v tom? Ak áno, tak je načase vyskúšať detox organizmu. A najlepšie aj hneď!

Detoxikácia – ako na to?

Asi sa pýtate, ako alebo kde s detoxikáciou začať. Ako prvé vám napadne pripraviť si zelené smoothie plné vitamínov a minerálov, ktoré pomáhajú odstraňovať toxíny. Je tu však jedno ALE. Detoxikácia môže byť vnútorná, ale dokonca aj vonkajšia. Lepšie povedané, detoxikovať môžete vnútro organizmu, ale aj pokožku, dokonca aj vlasy. Kde teda začať? Začnite tam, kde to je najlepšie a kde si myslíte, že to najviac potrebujete.


Detoxikácia organizmu ako celku

Dostatok spánku, kvalitný pitný režim, vyvážená strava, pohyb, žiaden alkohol a vy sa môžete opäť cítiť fit. Znie to jednoducho, ale realizácia už taká jednoduchá vôbec nie je. No čo keby sme vám povedali, že existuje aj jednoduchší spôsob? V tomto prípade je jednoduchšie podporiť trávenie a funkciu pečene prostredníctvom ostroperca mariánskeho. Ten v kombinácii s ďalšími bylinkami obsiahnutými v bylinnom čaji prispieva k prirodzenej obranyschopnosti, podporuje trávenie, prispieva k normálnej činnosti pečene a udržuje normálnu hladinu cukru v krvi.

Ďalším spôsobom, dokonca ešte jednoduchším, sú detoxikačné náplasti na nohy. Detoxikujú organizmus počas noci. Majú silný antioxidačný účinok, zlepšujú prekrvenie pokožky a odstraňujú toxíny z organizmus počas toho, ako vy nerušene a sladko spíte.


Detoxikácia pleti je na nezaplatenie

Ak je organizmus plný toxínov, a to nielen vďaka  životnému štýlu, ale aj vďaka prostrediu, v ktorom žijete, pleť môže byť vyhádzaná, bez života, so šedým nádychom a s inými nedokonalosťami, ktoré sa nedajú vyriešiť žiadnym krémom. Vám v tomto prípade neostáva nič iné, ako len podstúpiť detox. Dostatočný pitný režim dokáže prečistiť obličky a močové cesty, čím sa z organizmu vyplavia všetky nahromadené toxíny.

Pri detoxikácii pleti sa tiež môžete obrátiť na pomoc pleťových masiek, ktoré obsahujú prírodné zložky. Tie odstraňujú odumreté kožné bunky, redukujú kožný maz a čistia pleť do hĺbky. Ako si vybrať spomedzi širokého spektra pleťových masiek? Odporúčame Zlupovaciu masku na tvár Aloe – poskytuje hydratáciu, výživu a regeneráciu pokožke, zároveň zlepšuje jej pružnosť a zanecháva ju hladkú a vypnutú. Samozrejme, neodoprieme jej ani vyššie spomenuté účinky!

Pre milovníkov látkových pleťových masiek určených na jedno použitie tu máme tip na Pleťovú beauty-masku ​​"Čierny briliant“, ktorá vám pomôže docieliť expresné premeny. Základnou zložkou tejto masky je drevené uhlie z bambusu, ktoré dokáže „vytiahnuť“ z pleti nečistoty a toxíny, čím ju rozžiari, vyčistí a osvieži.


Detoxikácia vlasov – áno, tiež ju potrebujete!

Aj keď ste si práve povedali, že detoxikácia vlasov neexistuje, alebo že ju vôbec nepotrebujete, tak by ste sa mali zamyslieť. Detoxikáciu vlasov potrebuje každý, kto používa akékoľvek „stajlingové“ prípravky alebo len obyčajný šampón! Tie sa totižto usádzajú vo vlasoch a na pokožke hlavy, v dôsledku čoho môžu byť aj vaše vlasy nudné, bez lesku, môžu vám vypadávať a pod.

Základom detoxikácie je zvoliť správnu prísadu. Môže to byť buď sóda bikarbóna, citrón a uhorka, med, škorica alebo čokoľvek iné, čo sa nachádza vo vašej kuchyni. Pomôcť si však dokážete aj kozmetikou, a to konkrétne šampónom s obsahom dreveného uhlia prispievajúceho k odstráneniu všetkých zvyškov prípravkov z vlasov a rovnako aj z pokožky hlavy. Vďaka kondicionéru budú zase vaše vlasy lesklé, uhladené – vyzerajúce ako z módneho časopisu.

Už viete, kde s detoxikáciou začnete?

Autor článku: Mgr. Katarína Kačuriková, redakcia KAMzaKRASOU.sk  Zdroj foto: KAMzaKRASOU.sk, Shutterstock.com

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia