Chic počas letných večerov

Kategórie
 
 
 
 
 

Chic počas letných večerov

Chic počas letných večerov

Aj keď leto nie je obdobím, ktoré by prialo make-upu, pravá dáma si aj s touto situáciou hravo poradí. A najmä, keď je príjemný letný večer a „letná teraska“ s vychladeným pohárom Prosecca už volá. Pravdaže, aj tu platí zásada, že menej je viac. Veď hrubá vrstva make-upu na tvári nevyzerá dobre v nijakom ročnom období, na nijakej žene. Správne zvolený make-up však vašu tvár dokáže skrášliť, ubrať jej roky a zvýrazniť to, čo je pekné. Aké sú pravidlá dokonalého večerného letného make-upu?

Make-up alebo tónovací krém?

Základom líčenia je zjednotená pleť. O tom niet pochýb. Tú docielime, ak zvolíme správny typ make-upu. Pre tie z vás, ktoré si na klasický make-up nepotrpia (alebo sú krásne opálené) je vhodné použiť podkladovú bázu pod make-up (pozor, nedajte sa zmiasť týmto názvom). Výrobok tohto typu je ľahučký, jemne prekrýva nedokonalosti pleti, zjednocuje farbu pleti, no necháva ju voľne dýchať. Navyše pleť hydratuje a jemne ošetruje. Alternatívou vám môžu byť aj tónovacie krémy alebo tzv. BB alebo CC krémy. Najmä vtedy, ak je vaša pleť suchšia. Apropó, krémy na tvár. V žiadnom prípade by ste sa krému na tvár nemali vyhýbať ani počas leta. Len zvoľte ľahšie verzie, vysoko-hydratačné krémy alebo krémy-gély. Po aplikácii takého krému na tvár by ste mali počkať aspoň 5 minút a až potom aplikovať make-up alebo tónovací krém.

Tip: Denný a podkladový krém 2 v 1 Senzácia

Ak chcete dnes vyzerať večer vyzerať perfektne, zvoľte tento podkladový krém s účinkom mikroliftingu. Vašu pleť vyhladí, zmatní, a čo je vynikajúce – výsledky sú viditeľné okamžite.

Výrazné oči

Na letnej tvári vyniknú vaše oči. Začnite úpravou obočia, ktoré dodá základný rámec očiam aj celej vašej tvári. Ak vám chýbajú nejaké chĺpky v obočí, a nie je čas zájsť za profesionálnou kozmetičkou, použite špeciálnu špirálu na obočie. Ľahko sa aplikuje a pôsobí veľmi prirodzene. K dispozícii sú väčšinou vo viacerých odtieňoch tak, aby vyhovovali blondínkam, červenovláskam aj brunetkám.

Ak ste opálená alebo máte prirodzene snedú pleť, platí, že vám pristanú bledšie farby očných tieňov, ktoré vás rozjasnia. Svetlejším typom pristanú aj tmavšie odtiene. Pohrajte sa s tieňovaním a kombináciou lesklých a matných tieňov. Na večer si určite doprajte tekutú linku. Odvážnejšie z vás ju môžu pekne pretiahnuť až k vonkajším kútikom obočia a vytvoriť tak efekt predĺženia alebo tzv. mačacích očí. Ak si netrúfate na klasickú linku, použite ceruzku. Určite by mala byť ostrá a ak ju na pár minút pred použitím dáte do chladničky, bude sa lepšie nanášať. Pozor na orámovanie očí a použitie liniek v spodnej časti oka (alebo dokonca vo vnútri oka). Takéto líčenie nepristane každému. Ak máte menšie oči, takéto líčené spôsobé, že vaše oči budú pôsobiť ešte menšie a zapadnuto. Na záver použite kvalitnú predlžovaciu a zhusťujúcu špirálu. A nebojte sa pridať viac vrstiev špirály.

Pery

Večer naozaj neplatí, že zvýrazniť môžete oči alebo pery. V súčasnosti sú moderné matné odtiene rúžov, ktoré pristanú skoro každej žene, no stále obľúbené sú i lesky na pery. Vyberte si také, ktoré sa nebudú lepiť a budú pôsobiť prirodzene. Tento rok je módnym trendom tzv. cushion rúž. Cushion rúže sú veľmi praktické rúže v podobe pier, ktoré majú dobrú kryciu schopnosť, vynikajúco sa rozotierajú a sú odolné. No, kto by im odolal?

Nechty

Už dávno nie je pravdou, že farba nechtov má byť rovnaká ako farba rúžu. Ideálne však je, ak vám tieto farby ladia a rovnako ladia s oblečením, kabelkou, s vami. Jednoducho povedané, pôsobíte zladene každý deň a najmä počas letného večera. Červenou klasikou určite nič nepokazíte, no na opálenom tele krásne vyniknú aj sýte farby, napr. burgundy. Stále in sú aj nude (telové) odtiene. Rovnako platí, že radšej kratšie nechty ako prehnane dlhé. Mimochodom, prirodzený ovál je určite lepšou voľbou ako špicaté alebo výrazne hranaté tvary. Tie už dávno vyšli z módy.

Púder – dôležitá bodka na záver

Na púder by ste určite zabúdať nemali. Celkový dojem by ste mohli lesknúcou sa tvárou veľmi rýchlo pokaziť. V sypkej forme alebo tuhej je púder potrebné aplikovať na tie miesta na tvári, ktoré mastnejú najčastejšie – na nos, čelo a bradu.

 

Rada na úplný záver

Doprajte si čas. Dobrý výsledok chce trošku viac úsilia a času. Ak to ráno stíhate za 3 minúty, na večer si nechajte aspoň 10 minút. A najmä, tešíte sa na príjemne strávený večer s priateľmi, partnermi. Veď večer sa začína už jeho prípravou!

Zdroj foto: tiandekozmetika.sk, pixabay.com

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia