Amarant - tajomstvo dlhovekosti?

Kategórie
 
 
 
 
 

Amarant - tajomstvo dlhovekosti?

Amarantje jedna z najstarších úžitkových rastlín na svete. Má mnohoraké využitie a nezameniteľné účinky, ktoré ľudia oceňujú po stáročia. A vy už tušíte prečo.

Odpoveďou na to, ako sa stať silným, dlhovekým a mať krásnu mladistvú pleť je.... amarant!

V minulosti bol amarant veľmi obľúbeným zdrojom mladosti a dlhovekosti  v Číne.V Grécku zas predstavovalliek na nesmrteľnosť a Aztékovia ho považovali za posvätnú rastlinu,ktorá mala magické schopnosti a využívala sa pri rôznych obradoch. Vojaci mnohých armád využívali amarant na doplnenie svojich síl. Verili, že amarant má nadprirodzené schopnosti. Verte, alebo nie – amarant má zázračné účinky na naše telo aj dnes! (Ak vám slovné pomenovanie amarant znie tak cudzokrajne a hľadáte jeho slovenský ekvivalent, je ním slovo láskavec).

Amarant je bohatý na esenciálne mastné kyseliny - najmä kyselinu linolovú a tiež omega nenasýtené mastné kyseliny. Tie sú nevyhnutné pre takmer všetky telesné funkcie, vrátane regulácie hladiny tukov v krvi, funkcie mozgu, rýchlosti metabolizmu. Pomáhajú aj pri rôznych kožných problémoch a nepríjemnostiach s tráviacim ústrojenstvom. Amarant je výborným zdrojom vitamínu B1 (tiamín), B2 (riboflavín), E a D. Amarant je aj veľkým pomocníkom dennej starostlivosti o pleť a veľkým bojovníkom proti vráskam! Rovnako, je to veľmi účinný pomocník pri gynekologických ochoreniach.

Amarantový olej sa najčastejšie používa na posilnenie imunity, podporu metabolizmu, spomalenie starnutia, získanie celkovej telesnej a duševnej pohody, ale takisto aj na získanie dôležitých živín pre ľudí, ktorí radi športujú.

Amarantový olej obsahuje veľké percento cennej látky – skvalénu (až 8%). Skvalén tvorí prirodzenú súčasť ľudskej kože a má antikarcinogénne, antimikrobiálne a antimykotické účinky. Skvalén je zároveň silným antioxidantom. Ľudskému organizmu dodáva energiu; prispieva k zlepšeniu mozgovej činnosti a viditeľne zlepšuje stav pokožky.

Amarant, resp. amarantový olej je hlavnou súčasťou nového doplnku výživy od TianDe. Jeho názov je FUNKČNÝ KOMPLEX ZLATÝ AMARANTOVÝ OLEJ. Obsahuje 100% prírodného oleja z amarantových klíčkov, ktoré sú z celej rastliny to najcennejšie. Tento doplnok výživy sa užíva 3x denne s jedlom po dobu 14 dní.

Kúpte si doplnok výživy s amarantovým olejom od TianDe.

Zdroj foto: pixabay.com, tiandekozmetika.sk

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia