Ako si zlepšiť imunitu?

Kategórie
 
 
 
 
 

Ako si zlepšiť imunitu?

Ako si zlepšiť imunitu?

Imunita – slovo, ktoré je často skloňované počas chrípkového obdobia, no imunita je dôležitá v akomkoľvek ročnom období. Viete, čo je imunita, prečo má pre nás taký význam a ako si ju môžeme zlepšiť?

Imunita znamená odolnosť organizmu voči pôvodcovi choroby, jedu alebo akejkoľvek cudzorodej látke. Imunita nám zaisťuje obranu proti všetkým škodlivinám – najmä infekčným mikroorganizmom z vonkajšieho prostredia, ale i škodlivinám, ktoré vznikajú vnútri organizmu. Imunitný systém spolu s centrálnym nervovým systémom a hormonálnym systémom tvorí akési „trio“, ktoré zabezpečuje rovnováhu v organizme. Ak máme „dobrú“ imunitu sme chránení proti civilizačným chorobám aj rozvoju nádorových ochorení.

Mnoho ľudí má však slabú imunitu. Prečo je to tak?

Za posledných pár rokov sa výrazne zmenil náš životný štýl. Jeme viac, cvičíme menej. Viac sa stresujeme, menej sa radujeme. To všetko oslabuje imunitu. Za najväčších nepriateľov imunity sa považujú:

 • zlé stravovacie návyky - nadpriemerná konzumácia cukru, ťažkých mäsitých jedál a jedál pripravovaných z polotovarov, málo vitamínov a minerálov
 • fajčenie
 • nadmerné pitie alkoholu a kofeínových nápojov
 • nedostatok spánku, oddychu a naopak - veľa stresu
 • nedostatok pohybu
 • opakované choroby a s nimi spojené nadmerné užívanie antibiotík
 • znečistené životné prostredie

Čo všetko sa deje, ak máme oslabenú imunitu?

Človek s oslabenou imunitou, resp. ten, kto trpí poruchami imunitnej odpovede, často trpí na infekčné ochorenia, najmä infekčné ochorenia dýchacích ciest. Imunitnou funkciou nie je len samotná obrana organizmu pred vírusmi, baktériami, plesňami a ďalšími choroboplodnými zárodkami, ale aj ochrana pred bunkami vlastného tela (také, ktoré sa nekontrolovane množia a ohrozujú človeka rozvojom nádorového ochorenia). Zlá funkcia imunitného systému sa môže prejavovať aj výrazným zhoršením hojenia rán, bolesťami kĺbov, celkovým pocitom únavy či opakovanými bakteriálnymi, vírusovými a plesňovými ochoreniami. Dokonca aj všetky prejavy alergií sú spojené s poruchou imunity.

Aké máme riešenia alebo ako posilniť imunitu?

 • V prvom rade – úplný základ je vyvážená a kvalitná strava.
 • Hlavne v chrípkovom období od jesene do jari a v záťažovom období pravidelne dopĺňať vitamíny (najmä C, E, provitamín A ), minerály a stopové prvky (najmä zinok a selén).
 • Dopriať si čas na oddych, regeneráciu a tiež dostatok spánku 7-9 hodín denne.
 • Minimalizovať stres, napr. meditáciou alebo počúvaním upokojujúcej hudby.
 • Pravidelne športovať - aspoň 3-4x týždenne.
 • Viesť spokojný a pokojný život naplnený dobrými vzťahmi, pestovaním koníčkov, plný radosti a smiechu.
 • Eliminovať alebo v ideálnom prípade úplne skoncovať s fajčením (nehovoriac o drogách).
 • Otužovať sa – začať vlažnou sprchou a dopracovať sa ku každodennej studenej rannej sprche.
 • Do jedálneho lístka pridať probiotiká a doplnky stravy zamerané na posilnenie imunity s obsahom dôležitých vitamínov, minerálov, stopových prvkov, antioxidantov, omega 3-6-9 nenasýtených mastných kyselín a iných telu prospešných látok.
 • Žiť v čistejšom prostredí a dopriať si pravidelný pobyt na čerstvom vzduchu (myslí sa tým interiér aj exteriér).

A čo na to TianDe?

1.  Vytvorte roztok z tuhého alunitu (prírodného deodorantu Natural Veil) – nechajte lúhovať až 20 minút. Všetky plochy v domácnosti týmto roztokom pravidelne umývajte.

2.  Deodorant s rozprašovačom Natural Alunit so šalviou používajte na osvieženie miestnosti.

3. Používajte Jemný gél na intímnnu starostlivosť. Môžte si ním umývať aj ruky - pôsobí dezinfekčne, antibakteriálne.

4. Olej na upchatý nos má antivirové účinky a môžete ho použiť tak na rúško, ako aj do difúzera, ovoniavať priamo s fľaštičky alebo si natierať krídla nosa. 

5. Jedálniček by ste mali obohatiť o Amarantový olej. TianDe doplnok výživy so 100% amarantovým olejom má na organizmus antimikrobiálne a antimykotické účinky. Okrem toho sa do stravy odporúča doplniť vitamín D a tiež prírodné antibiotiká vo forme cibule, cesnaku, chrenu a kurkumy.

Doplnok výživy vhodný na posilnenie imunitného systému je tiež Funkčný komplex Ostropestrec s riboflavínom. 

Funkčný komplex s orechom kráľovským je veľkým bojovníkom proti infekciám, toxínom, parazitom, vírom. Huba Shitaake, ktorá je v tomto doplnku, pozitívne ovplyvňuje imunitný systém.

Citrokalcevit je 100% prírodný produkt, zdroj bioaktívneho vápnika doplnený o vitamíny C, D, E, provitamín A. Priaznivo pôsobí nielen na vonkajšiu krásu - vlasy, nechty a pleť, ale blahodárne pôsobí aj na psychiku a imunitu. 

6. Používajte fytonáplasti, napr. Yaoshen Forte, ktoré pozitívne pôsobia na ľadviny a majú aj upokojujúce účinky. Okrem iného obsahujú aj extrakt byliny „Dračia krv“, ktorá posilňuje imunitu.

7. Začnite variť polievky a husté vývary (variť min. 4-6 hodín). Správna črevná mikroflóra, ktorá sa tvorí v hrubom čreve je základom imunitného systému. Do jedálnička môžete zaradiť aj jahodový proteínový koktejl, ktorý je výrazne detoxikačný. Obsahuje vysoké percento inulínu, rozpustnej vlákniny. Pomôže aj obmedzenie konzumácie kravského mlieka, mliečnych výrobkov, cukru a alkoholu.

8. Ústny sprej s propolisom je prospešný nielen pre ďasná. Má antibakteriálne a antiseptické vlastnosti.

9. Antibakteriálne a protizápalové účinky majú aj Olej na mužskú silu a Ženský olejček (Masážny olej na prsia). 

10. Cez sliznicu sa do tela dopraví maximum prospešných látok obsiahnutých vo vložkách a suchých zábaloch. Vynikajúce sú vložky z radu Energia bylín, ale tiež Energia života či Jemná starostlivosť. Odporúčame aj Zábal na obnovu potencie pre mužov.

11. Aj pitím bylinkových čajov môžete posilniť imunitu. Výnimočný je Bylinný čaj s lipou, sladovkou a malinou alebo Bylinný čas s ostropestrecom mariánskym. V ženskom čaji (pozor, piť môžu aj muži) je najviac antivirových byliniek. Dobrým tipom na podporu imunity je aj Zázvorový nápoj.

TianDe výrobky pôsobia synergicky a odporúča sa vždy kombinácia výrobkov. 

    

Spôsobov, ako posilniť imunitu je veľa. Aj v rámci TianDe výrobkov by sme mohli pokračovať. Platí však, že nestačí urobiť jednorázovú zmenu. Len celková zmena životného štýlu vám môže zabezpečiť silnú imunitu, zdravie aj krásu. 

Zdroj fotografií: tiandekozmetika.sk / zuzino.sk, pixabay.com

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia