Ako na „tvrdohlavú“ celulitídu?

Kategórie
 
 
 
 
 

Ako na „tvrdohlavú“ celulitídu?

Celulitída, celulitídka.... nejednu z nás straší. O to viac v lete, keď sú sukne krátke a dni dlhé. Je jedno, či sme vysoké a štíhle alebo nižšie s pár kilami navyše. Či sme mladé ženy alebo ženy v krásnom zrelom veku 35+, celulitída sa nevyhne skoro žiadnej z nás. Celulitída je našou „starou známou“, ktorú možno nemáme rady, ale už sme si na ňu tak trochu aj zvykli. Mnoho žien si myslí, že je to geneticky dané, že to prichádza s vekom.... a nič sa s tým robiť nedá. Omyl, milé ženy, omyl! Dá sa to! Bez naozajstného chcenia, zmien v životospráve a trpezlivosti to však nepôjde.

Podľa odborníkov celulitídu má 85 – 95% žien!? Viacerí sa prikláňajú práve k tomu vyššiemu percentu. Poďme sa najprv pozrieť na to, či náhodou nepatríte medzi tých šťastných 5% žien, ktoré celulitídu nemajú. :) Takže, ako celulitída vyzerá a kde ju nájdeme?

Celulitída sa ukladá najmä v oblasti zadku, bokov a stehien, no vidno ju aj na ramenách a na tricepsoch, na lýtkach a dokonca, neuveríte – aj na chrbte!!?? Drvivá väčšina žien (aj keď sa niekedy rady klameme) vie o tom, že celulitídu má. Čo si budeme nahovárať!?

Vedeli ste, že rozoznávame 4 stupne celulitídy? Ktoré to sú? Celulitída 1. stupňa nie je viditeľná voľným okom. Až keď si zoberiete kožu medzi prsty a stačíte, uvidíte mierne hrbolčeky, tzv. pomarančovú kožu. Mnoho žien, ktoré majú tento prvý stupeň celulitídy aktívne cvičí. Nuž, ani samotné cvičenie nestačí. Druhý stupeň celulitídy sa prejavuje nerovnosťami pri sedení alebo pri napnutí svalov. Často sa prejavuje najskôr na vnútorných stehnách. Viditeľná môže byť aj pri ostrom dennom svetle, najmä keď máte na sebe plavky. Pre tretí stupeň je typické to, že celulitída je viditeľná vždy - či sedíte, stojíte, pohybujete sa. Vidno ju pri akomkoľvek svetle – jednoducho vždy. Ten najhorší, 4. stupeň celulitídy už nie je len „kozmetickým problémom“, ale je spojený s opuchmi a zvýšenou bolestivosťou postihnutých miest. V tomto štádiu sa už odporúča vyhľadať lekársku pomoc.

Tak čo, našli ste sa alebo patríte medzi šťastných 5%?

Podľa stupňa celulitídy môžeme hovoriť o tom, koľko času potrebujeme na to, aby sme sa jej zbavili. Ak pri prvom stupni to môže byť niekoľko týždňov, pri 4. sa dá hovoriť aj o rokoch. Uppps. Ste v šoku a demotivované? Nuž, pozrite sa na to reálne. Ak vaša celulitídka :) vznikla ešte v období puberty, príkladne ste sa o ňu „starali“, živili ste ju čokoládkou, koláčikmi, málo ste sa hýbali, mali zlý pitný režim... nemôžete očakávať, že od vás odíde len tak ľahko!

Ale hlavu hore! Nič nie je stratené ani nemožné! Bude to chcieť nejaký čas. Ale niečo môžete spraviť už dnes! Pite viac vody, začnite pravidelne cvičiť a jesť zdravo! A pomôžte si aj barličkami - našimi telovými soľami, gélmi, zábalmi*. Ak budete robiť toto všetko a pravidelne, v ideálnom prípade každý deň – výsledky sa dostavia. Vaše stehná budú menej hrboľaté a vy zdravšia! A pamätajte - život nie je súťaž krásy. Žite zdravo a robte veci najmä kvôli svojmu zdraviu!

* TIP pre nedočkavé:

1. Každé ráno aj večer používajte telové soli tianDe – prekrvujú pokožku, čistia ju do hĺbky. V boji proti celulitíde je obzvlášť vhodná zázvorová telová soľ. Vyskúšať môžete aj grapefruitovú, ktorá v lete príjemne osvieži. Alternatívou vám môže byť aj citrusový sprchový gél, ktorý môžete aplikovať SPA rukavicou. Každú sprchu zakončite striedavou sprchou. Vaša pokožka sa krásne prekrví.

2. Po sprche naneste zahrievajúci krém proti celulitíde s chilli papričkami pre hladkú kožu. Striedať ho môžete aj s lipolytickým gélom, ktorý má naopak chladivé účinky.

3. Spoznajte účinky SPA procedúry u vás doma! Vyskúšajte tianDe bylinný zábal Pro Botanic, vďaka ktorému bude vaša pokožka ešte pevnejšia a pružnejšia.

P.S.: VEĽKÁ LETNÁ VÝZVA: Ak ste odhodlané a naozaj túžite po hladkej pokožke bez tvrdohlavej celulitídy, pustite sa do toho spolu s nami! Pošlite nám foto – pred a po. Verte, že Vás rady odmeníme. My do toho ideme. Začíname už dnes a o 6 týždňov (ešte pred dovolenkou) vám ukážeme prvé fotovýsledky. Kto sa k nám pridá?

Zdroj foto: pixabay.com

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia