KONTAKTY

Zuzana Slovačková
Nové Zámky
tel: +421911 262 362
objednavka@tiandekozmetika.sk

TOP PRODUKTY


» Už nikdy viac...
Ako byť spokojná a šťastná vo svojom tele alebo chudá a uštvaná už nikdy viac

 

V poslednom období sa na mňa z každej strany hrnú informácie o zaručených diétach, zázračných elixíroch či produktoch, pri ktorých sa akoby zázračným prútikom zo 100kg dámy stane 60 kg „kosť“.

 

V prvom rade by som chcela povedať, že trend ktorý určuje ideálne miery ženy mi je dnes srdečne ukradnutý :-) Nemám ideálne miery a už vôbec nie som štíhla, ani nemienim podľahnúť „panike“. Prečo? Na to je jednoduchá odpoveď: nechcem byť chudá a uštvaná.


ja2

 

 

Mám 4 krásne deti a pri tých krásnych povinnostiach a radostiach som sa akosi zabúdala pozerať sama na seba. Nebolo dôležité ako vyzerám, ako sa cítim. Bolo to druhoradé. Áno, mala som za tie roky „občasníky“ kedy som si aj kúpila nejaký ten krém, či rúž a snažila som sa niečo so sebou spraviť. Dokonca som ručne vyrábala šperky, myslím celkom úspešne, ale sama som ich nevedela nosiť :-) Kedže to nevychádzalo z môjho vnútra, vždy to skončilo tak, že make-up mi vydržal aj dva roky :-) Jeden dokonca päť, a to si fakt nerobím srandu :-)


Niekoľkokrát som sa pokúsila aj o chudnutie a to nehovorím o tom, že som do rôznych „zaručených prípravkov“ natlačila nemálo peňazí. Hovorím si, na čo to bolo všetko dobré? Nuž práve na to :-) Aby som bola chudá a uštvaná. A za pár týždňov už len uštvaná, sklamaná a naštvaná sama na seba.


Pýtala som sa samej seba, čím to je? Prečo sa to stále opakuje a ja mám stále menej a menej síl sa do toho púšťať opäť? Odpoveď bola jednoduchá. Nemala som ten správny dôvod, nešlo to z môjho vnútra, z môjho presvedčenia. Vždy som podľahla niečomu zvonku, vždy som to robila pre niekoho, kvôli niekomu. Počúvala som napríklad: mala by si začať behať okolo paneláku, pozri, tá má zadok!, mala by si zhodiť z brucha a pod. Asi viete ako som sa vtedy cítila. Dnes sa už títo ľudia nenachádzajú v mojom okolí, napriek tomu si to pamätám a to už je nejaký ten rok :-) Pravdou však je, že tí ľudia mi nastavovali zrkadlo, ale to som ja vtedy ešte nevedela. Nemohli sa ku mne správať lepšie, keď som si samu seba nevážila ani ja.


Každý však dostane v živote všetky informácie, ktoré na svojej ceste potrebuje. A ja nie som výnimkou :-) Či už som začala stretávať úžasných ľudí, ktorých život ma fascinoval, alebo som tie informácie dostala z iných zdrojov, jednoducho sa môj život začal meniť.


Dnes sa s vami chcem podeliť o pár zistení, ktoré možno vyznejú tvrdo, ale o to úprimnejšie:

1. Žiadny zázračný elixír či výživový doplnok nebude fungovať bez vášho pričinenia. Tým nemyslím, že sa musíte uštvať vo fitness, ale určite by som pohyb zaradila do svojho „jedálnička“. Sama sa venujem Káve s reishi a mám v ponuke aj Ganodermu, jej účinky sú neskutočné, mňa postavili „na nohy“ a dokonca je možné nimi aj chudnúť. ALE! Dámy, garantujem vám, že LEN pitie kávičky to nespraví, nech je zelená, čierna, červená, modrá či akákoľvek :-)

2. Žiadny zázračný elixír či výživový doplnok nebude fungovať, kým nezmeníte zároveň aj skladbu svojho jedálnička. Nie som špecialista na výživu, ale viem čo mi robí dobre a na čo moje telo reaguje. Je to nielen zelenina a ovocie, ktoré som do svojho jedalnička doplnila v oveľa väčšej miere ako som ho tam mala, vysadila som bielu múku a cukor, lebo mi nerobili dobre. Nie preto, lebo to niekto povedal :-) Lebo cítim, že to môjmu telu robí dobre.

DSC_21323. Na to čo chcete, majte správny dôvod. Ten dôvod by mal vychádzať z vás, z vášho presvedčenia, z vášho pocitu. Nerobte to kvôli niekomu, robte to kvôli sebe. Môj dôvod je jednoznačný, chcem byť v prvom rade zdravá, aktívna, vitálna a to môžem byť, keď zmením okrem iného aj moju hmotnosť.

4. Motivácia je hnací motor. Motivácia má neskutočnú moc, ak však nemá správny dôvod, častokrát sa rýchlo stratí. „Kŕmte“ ju denne, myslite na ňu, pripomínajte si ju, motivácia sa vám odvďačí, bude stále väčšia a väčšia.

5. Buďte v pohode. Vždy, keď človek stráca pohodu, je v napätí, v strese či to zvládne, čo na to povedia druhí ak zlyhá...prináša len jeden výsledok a to rezignáciu. Nie vždy sa to podarí a garantujem vám, že asi každá žena už aspoň raz v živote v niečom rezignovala :-) Čo ak sa to stane? NIČ :-) Nádych a ide sa ďalej, svet sa nezrútil len preto, lebo ste si dala 3 kopčeky zmrzliny...áno, mohla byť aj zdravšia alternatíva, ale kedže máte správny dôvod a správnu motiváciu, tak nie je nutné sa obviňovať, karhať, hnevať sa na seba. Stalo sa a ak máme chuť, ideme ďalej, nie odznova...prosto pokračujeme :-)

6. Rozmaznávajte sa, ľúbte sa! Keď som prvý krát počula, ako sa mám mať rada, ako sa mám na seba usmievať, prišlo mi to dosť divné a smiešne. Pravdou však je, že odkedy som sa začala venovať aj sebe, mám sa omnoho lepšie, cítim sa lepšie a doprajem si veci, ktoré som si doteraz skoro vôbec nedopriala :-) V tomto smere významnú úlohu zohralo stretnutie s úžasnými ľudmi, ktorí mi ukázali kozmetikou TianDe a odvtedy sa rozmaznávam :-) A usmievam sa keď mám na sebe masku, či si v sprche vychutnávam masáž s telovou soľou. Prečo? Lebo toto by som o sebe v živote nepovedala, že sa takto budem rozmaznávať. Je to príjemné, verte mi :-) Výsledky sa dostavia veľmi rýchlo.

kvet

7. Počúvajte sa! Je éra internetu a pretlak informácií z každe oblasti je dnes viac ako veľký. Počúvajte, čítajte, skúšajte, ale čo je nadôležitejšie...počúvajte seba a svoje telo. Ono najlepšie vie, čo je pre vás naozaj dobré. Naše telo sa s nami rozpráva, akurát ho zabúdame počúvať :-)


A ako sa mi darí chudnúť dnes? Presne podľa mojich predstáv, podľa mojich nastavení, môjho priania a mojej disciplíny :-)


Ak by ste sa ma chceli na niečo opýtať, neváhajte ma kontaktovať, nie som síce (ako môj kamarát vraví) „riaditeľ zemegule“, ale ak budem môcť, s radosťou poradím, pomôžem.


Môžete mi napísať na: objednavka@tiandekozmetika.sk alebo mi môžete poslať správu aj na Facebooku, nájdete ma TU.